Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Utworzono: 03-12-2016

2.12.2016 Kadra Przedszkola Integracyjnego wraz z uczniami i z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W przedszkolu Panie nauczycielki przygotowały zajęcia pt. „Jesteśmy tacy sami”. Jak co roku dzieci miały okazję dowiedzieć się z jakimi trudnościami na co dzień muszą się borykać osoby z niepełnosprawnościami i dlaczego trzeba pomagać innym. Grupa średniaczków uczestniczyła również w zajęciach w których swobodnie i samodzielnie pokierowała swoją zabawą z wykorzystaniem folii bąbelkowej, a grupa starszaków spontanicznie i w sposób kreatywny wykorzystała podczas zabawy kartony. Cieszymy się, że w tym roku razem z nami świętowali nauczyciele i terapeuci z zaprzyjaźnionych placówek. Na zajęciach otwartych była Pani dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku Pani Dolores Wasilewska, nauczyciele z Zespołu Szkół w Cewicach oraz Pani Anna Florek, dyrektor Przedszkola Integracyjnego „Czas Dzieciństwa” z Warszawy.

Zespół terapeutyczny przedszkola w tym roku zaprosił Panią Annę Florek, psychologa i autorkę licznych publikacji dotyczących edukacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych na warsztaty pt. „Warunki sprzyjające włączaniu dzieci z niepełnosprawnościami do grup rówieśniczych”. Szkolenie odbyło się późnym popołudniem w budynku dawnego Zwaru i uczestniczyła w nim nie tylko kadra przedszkola ale i Rodzice dzieci, którzy są bardzo pracowici i chętnie z nami się dowiadują nowych, ciekawych rozwiązań. Ten dzień był bardzo ważny w życiu naszego przedszkola!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych