POLSKA - MOJA OJCZYZNA

Utworzono: 10-11-2016

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali starszaków, by wspólnie i uroczyście odśpiewać Hymn Narodowy oraz obejrzeć znany już niektórym dzieciom film animowany, zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały”. Wspomniana projekcja, przybliżyła przedszkolakom znaczenie polskich symboli narodowych. Po obejrzanym filmie wszystkie grupy udały się do swoich sal, by uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, tematycznie związanych z uroczystościami niepodległościowymi.

Nadrzędnym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Każdy przedszkolak tego dnia oprócz galowego stroju nosił dumnie na piersi kotylion w barwach ojczystych. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym oraz z zaciekawieniem wsłuchiwały się w echa historii polskiej ziemi.

POLSKA - MOJA OJCZYZNA