Sierpniowa adaptacja w naszym przedszkolu

Utworzono: 03-08-2016

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne organizowane dla najmłodszych nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców.  Podczas tych dni organizujemy zajęcia i zabawy integracyjne, umożliwiamy poznanie pomieszczeń przedszkolnych w których będą przebywać dzieci, wzajemne poznanie się dzieci i nauczycielek oraz przekazujemy najważniejsze informacje związane z dalszym procesem adaptacji i organizacją pracy przedszkola.

Cele główne naszego programu adaptacyjnego to:

• Ułatwienie najmłodszym dzieciom przekroczenie progu dom - przedszkole.
  • Obniżenie lęku rodziców związanego z koniecznością oddania dziecka pod opiekę nauczycieli.
  • Poznanie przedszkola, pomieszczeń, pracowników.
  • Nabieranie zaufania do nauczycieli, placówki, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa

Serdecznie zapraszamy do sali żółtej w dniach od 22 do 24 sierpnia, godz. 11.00

Tematyka zajęć adaptacyjnych:

• 22.08.2016- „Poznajmy się!”- poznanie się nawzajem, zabawy z chustą, zwiedzanie przedszkola
  • 23.08.2016- „Bawmy się razem!”- zabawy integracyjne, prace plastyczne
  • 24.08.2016- „Zagraj razem ze mną!”- zabawy muzyczne, gra na instrumentach, praca plastyczna.

Prosimy rodziców maluszków o wygodny strój dla siebie i dzieci. Zabieramy również ze sobą dużą porcję energii i uśmiechu.

Serdecznie zapraszają :

mgr Natalia Makurat - wychowawca grupy maluszków

mgr Magdalena Treder - nauczyciel wspomagający, oligofrenopedagog w grupie maluszków

Joanna Dmochowska - opiekunka w grupie maluszków

Sierpniowa adaptacja w naszym przedszkolu