Edukacja z udziałem psa

AAE (Animal Assisted Education)- Edukacja z udziałem psa

Edukacja z udziałem psa” prowadzona jest w naszym przedszkolu raz w miesiącu we wszystkich grupach wiekowych, przez certyfikowaną dogoterapeutkę Magdalenę Grygo przy udziale jej czworonożnego podopiecznego- Niko. AAE jest to dodatkowa metoda wspomagająca proces edukacji, w której pies występuje jako motywator do podejmowania działań przez uczestników. Nieodłączną częścią zajęć jest rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci, w oparciu o ich aktualne potrzeby i możliwości rozwojowe.

Edukacja przy udziale psa dotyczy w szczególności:

• właściwych i bezpiecznych zachowań wobec psów domowych i obcych zarówno w domu jak i na ulicy,

• zrozumienia zachowań zwierząt,

• poznania potrzeb zwierząt,

• nauki szacunku do zwierząt i szeroko rozumianej przyrody,

• przeciwdziałania przemocy wobec zwierząt,

• prawidłowej i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami,

• odpowiednich zachowań wobec obcych bądź agresywnych psów,

• wspomagania edukacji w oparciu o podstawy programowe szkół i przedszkoli- w tym nauka czytania, pisania, liczenia, przyrody.

Niko zaprasza wszystkie przedszkolaki do wspólnej nauki i zabawy

Zajęcia prowadzone są raz w miesiącu w każdej grupie wiekowej w Przedszkolu Integracyjnym „Jesteśmy Razem”. W grupie najstarszej w pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 9.30, w grupie średniaków w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 9.30, a w grupie maluszków w trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 9.30.