Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Od września 2017 roku kadra przedszkola oraz chętni rodzice biorą udział w Warsztatach Umiejętności Wychowawczych prowadzonych w oparciu o program Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Zajęcia to cykl spotkań, których celem jest wspieranie wychowawców i rodziców w wychowaniu dzieci, lepsze rozumienie komunikatów wysyłanych przez dzieci, budowanie prawidłowych relacji rodzice/wychowawca-dziecko opartych na wzajemnym szacunku oraz wzmacnianie pozytywnych postaw wychowawczych. Cennym elementem edukującym warsztatów jest również wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności. Spotkania odbywają się w stałym, comiesięcznym cyklu. Szczegółowe informacje oraz terminy warsztatów znajdują się na tablicach przedszkolnych.

Magdalena Sobolewska

prowadząca Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców