Integracja Sensoryczna

mgr Patrycja Łazorczyk- fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej.

Integracja sensoryczna to proces właściwej rejestracji bodźców wszystkimi zmysłami jednocześnie. Terapia integracji sensorycznej różni się od wielu innych technik bo nie uczy dziecka specyficznych umiejętności takich jak liczenie, zapamiętywanie sekwencji dźwięków, różnicowania jednego dźwięku od drugiego, rysowania linii między określonymi punktami, jazdy na rowerze, zapinania guzików itd. Terapia integracji sensorycznej raczej ma za zadanie wzmocnienie zdolności uczenia się tych umiejętności. Terapia ta jest uzupełnieniem terapii uczących podstawowych technik szkolnych takich jak czytanie czy pisanie, a nie ich zastąpieniem. Redukuje poziom zaburzeń w pracy mózgu i pozwala na szybkie uczenie się i rozwój dostosowanego do wymagań otoczenia zachowania. W przedszkolu zajęcia prowadzone są w specjalnie wyposażonej sali, terapia dostosowana jest do potrzeb konkretnego dziecka.

Integracja Sensoryczna