Kółko teatralne

mgr Liliana Gałaman

Chętne dzieci z grupy najstarszej biorą udział w kółku teatralnym. Na zajęciach uwrażliwiamy je na sztukę, kształtujemy w nich odwagę, wiarę w siebie, pobudzamy wyobraźnię i dbamy o wyrazistą mowę. Tworzymy przedstawienia, krótkie etiudy lub pracujemy indywidualnie nad wierszem. W roku 2014 w Bibliotece Miejskiej w Lęborku w Konkursie Recytatorskim „O Złotą Różdżkę Wróżki” dzieci z kółka teatralnego  zajęły I i II miejsce. W roku 2015 na konkurs recytatorski do Biblioteki pojechał przedszkolak, który zajął II miejsce. Miesiąc później na X Przeglądzie Twórczości Dziecięcej RAZEM w Gdyni ten sam chłopiec zdobył I miejsce w kategorii „słowo”, pomimo bardzo dużej konkurencji (300 uczestników). W roku 2016r Paweł zajął miejsce I wykonując wiersz pt. "Pan Tralaliński, rok później Paweł razem ze swoją koleżanka Kingą zajęli II miejsce mówiąc w duecie wiersz pt. "Ptasie radio".W roku 2018r. Natalia zajęła III miejsce. Zabawa w teatr rozwija myślenie, kształci pamięć, eliminuje nieśmiałość i zwiększa poczucie własnej wartości. Pierwsze zajęcia kółka teatralnego zaczynają się w październiku.

Kółko teatralne prowadzi absolwentka Studio Wokalno-Aktorskiego im.D.Baduszkowej w Gdyni, Liliana Gałaman.